رویه‌های باز گرداندن کالا

آسودگی خاطر و رضایتمندی مشتریان از الویت‏‌های پسندی است و در این راستا می‏‌کوشیم تا هر سفارش در شرایط مطلوب و مورد انتظار به دست مشتری برسد. با وجود این ممکن است مشتریان محترم پس از خرید، با مسایلی روبرو شوند که در چنین مواردی خدماتی در چارچوب خدمات پس از فروش در نظر گرفته شده است. پسندی هفت روز فرصت برای بازگشت درنظر گرفته است و مشتریان عزیز می‌توانند تا هفت روز بعد از تحویل گرفتن کالای خود، برای بازگشت آن با ما تماس بگیرند.

پس از بررسی درخواست مشتری و در صورت دارا بودن شرایط بازگشت، پسندی برای دریافت کالا با مشتری هماهنگ خواهد نمود. گفتنی‌ست وجه پرداخت شده توسط خریدار، ظرف مدت حداکثر سه الی پنج روز کاری (از زمان بازگشت محصول) به حساب وی بازگردانده خواهد شد.

بازگشت محصول به یکی از دلایل «انصراف مشتری از خرید» و یا «نقص و اشکال کالا» در صورت دارا بودن شرایط زیر قابل انجام است:
پوشاک: عدم استفاده و پوشيده نشدن لباس، سالم بودن اتيکت و نبود ايراد ظاهری در کالا
رومیزی، کوسن، دستبند و جانماز: بازنشدن بسته‌بندی اصلی محصول و خارج نکردن کالا از آن

نقص و اشکال کالا:
اگر محصول خریداری شده پیش از استفاده، ایراد و اشکال فنی یا ظاهری داشته باشد، در صورت برخورد با چنین اشکالات اولیه، از استفاده یا تعمیر کالا خودداری نمایید و آن را با بسته‌بندی به همان شکل اولیه حفظ نمایید. استفاده از کالای معیوب توسط مشتری یا هرگونه تلاش برای تعمیر آن پس از تشخیص اشکال اولیه، محصول را از شرایط عودت خارج کرده و کالای مذکور قابل بازگشت نخواهد بود. بازگشت محصول کاملا رایگان خواهد بود و هزینه‌ای بابت آن از مشتری دریافت نخواهد شد.

لازم است کارتن و جعبه اصلی محصولات نگهداری شود و از دور ریختن آن جداً خودداری شود. استفاده از این سرویس تنها در صورتی امکان‌پذیر است که کالا در کارتن یا جعبه اصلی خود بازگردانده شود. برچسب زدن یا نوشتن توضیحات، آدرس یا هر مورد دیگری روی کارتن یا جعبه اصلی کالا و یا پاره و مخدوش کردن آن، امکان استفاده از ضمانت بازگشت را از بین خواهد برد. لطفاً توجه داشته باشید که هرگونه تغییر در شرایط اولیه کالا (حتی در بسته بندی) امکان استفاده از این سرویس را از بین خواهد برد.

کالا را چطور ارسال کنیم:
لطفاً قبل از هر اقدامی، با کارشناسان خدمات مشتریان به شماره تلفن ۳۳۵۵۵۹۶۳-۰۲۶ تماس بگیرید. بازگشت كالا صرفاً با هماهنگی كارشناسان میسر خواهد بود. از ارسال کالا بدون هماهنگی با خدمات مشتریان پسندی جداً خودداری کنید. در ضمن فاکتور و فرم بازگشت كالا همراه کالا ارسال شود.